Stavba domu začíná projektováním

Napsal dne 17. 08. 2011 uživatel veronika.fundova

 

Než se budete moci zabývat budováním zahrady a oplocováním pozemku kolem svého domu, musíte nejprve rozhodnout, jaký typ projektu si pořídíte a jakým způsobem dům postavíte.

Typový nebo individuální projekt?

 

Před samotnou stavbou rodinného domu probíhá fáze přípravy projektové dokumentace. Nejprve si musíte vybrat typ projektu, který vám nejvíce vyhovuje z hlediska velikosti rodinného domu, dispozičního řešení domu a finanční dostupnosti. V případě, že se rozhodujete pro typový projekt, nezapomeňte zjistit, zda půjde vámi vybraný dům zasadit do koupeného pozemku. Pokud je vše v pořádku, nic vám nebrání zakoupit již hotový, levnější typový projekt. Máte-li však jiné požadavky na svůj dům, oslovte zkušené projektanty, kteří vyprojektují dům vašich snů.

Stavba domu na klíč s profesionální stavební firmou vám ušetří řadu starostí

Po zpracování projektu rodinného domu a vyřízení stavebního povolení následuje stavba domu. Stavební firma zabývající se stavbou rodinných domů na klíč většinou nabízí k samotné stavbě i řadu doplňkových služeb. Pro klienta je to výhodné především proto, že nemusí mít žádné odborné znalosti, nemusí stát dlouhé fronty na úřadech, zajišťovat si hypotéční úvěr na financování stavby, vyřizovat stavební povolení, nemusí se starat o hlídání stavebních dělníků, ani o žádné jiné činnosti na stavbě. Stavba domu na klíč s programem MAXIMÁLNÍ SLUŽBA znamená pro klienta procházku růžovou zahradou. Nemusí dělat téměř nic, Ekonomické stavby s.r.o. zařídí vše za něj.

Stěhováním práce na rodinném domu ani zdaleka nekončí

Výstavba rodinného domu začíná budováním základové desky, pokračuje hrubou stavbou domu, zastřešením rodinného domu, uzavřením domu okny a dveřmi, výběrem a položením obkladů a dlažeb, podlahových krytin, barevným řešením domu, atd. Stavba obnáší celou řadu činností, které je zapotřebí udělat, aby byl váš dům úspěšně zkolaudován a vy se do něj mohli co nejdříve nastěhovat. Jenže ani stěhováním práce na rodinném domě nekončí. Je zapotřebí udělat terénní a sadové úpravy, vybudovat stání pro automobil a oplotit pozemek. Ale všechny tyto starosti za vlastní bydlení určitě stojí.

Zajímají vás informace o stavbě domu svépomocí a stavbě domu na klíč? Pak navštivte náš stavební portál a inspirujte se! Nebo snad hledáte inspiraci jak zařídit vlastní bydlení či jak vybudovat zahradu kolem rodinného domu?

 

Aktuality

31. 12. 2012
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti?

Všechny aktualityBulletin Ekonomických staveb